TÜM ÖZEL GÜVENLİK DERNEKLERİ FEDERASYONU

 

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

    Anasayfa        Hakkımızda        Tüzük         Yönetim        İletişim            Email
 
Federasyon - BAR VE DİSKOLARDA BODYGUARDLAR KALDIRILIYOR - Tüm Özel Güvenlik Güvenlik Dernekleri Federasyonu
   
 BAR VE DİSKOLARDA BODYGUARDLAR KALDIRILIYOR

BAR VE DİSKOLARDA BODYGUARDLAR KALDIRILIYOR
Facebook Paylaş Twitter Paylaş   

 Tarih : 13.7.2011 - 19:09:20


Aydında bazı disko ve barlar bundan sonra Özel Güvenlik Görevlilerine emanet

 

Aydın’da yıllardır tatil kentlerinde eğlence mekanlarının girişinde görmeye alışılagelen bodyguardların yerine artık özel güvenlikçiler yer alacak. Bodyguardların herhangi bir olayı müdahale etme gibi yetkilerinin olmadığını dile getiren Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, eğlence mekanlarındaki güvenliği sağlamak için bundan sonra disko ve barların girişinde bodyguard yerine olayları müdahale etme yetkisi olan özel güvenlikçilerin yer alacağını açıkladı.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret eden Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, tatil kentlerinde turizmcilerin huzur ve güvenliğini sağlamak adına bir takım tedbirler aldıklarını belirterek bu tedbirleri hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Özel Güvenlik Yasası doğrultusunda eğlence mekanlarının girişinde bulunan bodyguardların yerine özel güvenlikçilerin yer alması için çalışma yürüttüklerini dile getiren Vali Coş, bunun için bir genelge yayınlamaları gibi bir durumun söz konusu olmadığını fakat özel güvenlik yasasını hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Eğlence mekanlarının girişlerine tutacak özel güvenlikçilerin hem toplum huzuru, hem de işletmeler açısından daha iyi sonuçlar doğuracağını dikkat çeken Vali Coş, “Öncelikle Aydın’a gelen yerli ve yabancı bütün turistlerin huzur ve refahını sağlamak için çaba harcıyoruz. Aydın’a gelen bütün turistleri memnun bir şekilde Aydın’dan geri dönmeleri için ilçelerimizle birlikte güzel bir çalışma içerisindeyiz. Bu doğrultuda Didim’de kaymakamlık ve emniyetle belediyenin yetersiz kaldığı sahillerde turistleri rahatsız eden işportacılara karşı çalışma yapıyoruz. Herkes Didim’e ya da Kuşadası’na dinlenmeye, eğlenmeye ve tatile geliyor. Ve bu insanları hiç kimsenin rahatsız etmeye hakkı yok. Diğer yandan Özel Güvenlik yasası doğrultusunda özellikle tatil kentlerimizdeki eğlence mekanlarının girişlerinde yıllardır görmeye alışık olduğumuz bodyguardların yerine ehliyetli ve yetkili özel güvenlik elemanlarının yerleşmesi için çalışma başlattık. Tabi bunun hemen hayata geçmesi mümkün değil. Bunun için bir süreç gerekli ve bizde bu süreçte işletmelerle karşılıklı görüşmeler yapıp en kısa sürede bütün işletmelerde özel güvenlikçilerin görev yapmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bodyguardların eğlence mekanında ya da sokakta çıkan bir olayı müdahale etme gibi bir yetkileri yok. Fakat özel güvenlikçilerin belli bir yetki ve görevleri var. İşletmelere özel güvenlikçilerin yerleştirilmesi hem işletme açısından hem de toplum açısından daha yararlı olacağı kanaatindeyiz” şeklinde konuştu.


  Editör :  TOGF

2039 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 Kaynak :  Ajanslar

 Kategori ¬ Federasyon

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 
 
 
 

Üye Şirketler

Hukuki Destek

Ziyaretçi Defteri

 Duyuru

  2011 Yılı Özel Güvenlik Sınav Takvimi  

 

 Takvim

 

 Üye Dernekler

Yeni Sayfa 1

 İstatistikler

   
 Online : 3
 Bugün : 58
 Dün : 81
 Toplam : 181168
 Ip No : 54.83.93.85
     

 

Özel Güvenlik

Yönetim Kurul Kararları

Kanunlar

Yönetmelikler
Genelgeler
Emir Yazıları
Tebliğler

E-Bulten Kayıt

 

Videolar

 

Faydalı Linkler

 

Üye Dernekler

Yeni Sayfa 1

 

Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3369 5.3465
  Euro 4.8573 4.8894
 

Hava Durumu 
 

  
 

   © Copyright - 2008- Tüm Özel Güvenlik Güvenlik Dernekleri Federasyonu - Tüm Hakları Saklıdır.